Aktualności

Podsumowanie ubiegłego tygodnia

12.02.2024

Ahoj! Witajcie w nowym tygodniu.

Chcielibyśmy podzielić się z Wami wspomnieniami tego, co się u nas ostatnio działo. A uwierzcie, że trochę tego było!

Tydzień rozpoczęliśmy od bajkoterapii, podczas której czytaliśmy przygody Gruffalo . Dzięki temu odkryliśmy, że w każdym z nas kryje się jakiś niesamowity talent. Czytaliśmy również o Misiu, który ma urodziny – to interaktywna opowieść, w której mogliśmy aktywnie uczestniczyć.

W poniedziałek mieliśmy też wizytę naszej ulubionej Pani Pielęgniarki. Tym razem uczyła nas, jak postępować w razie wypadku i jak wówczas się zachować. Dzięki niej dowiedzieliśmy się, jak ułożyć poszkodowanego w bezpiecznej pozycji i jak sprawdzić jego oddech. Uwielbiamy się wcielać w małych ratowników!

Następna część tygodnia również była pełna radości! Obchodziliśmy Dzień Niedźwiedzia, gdzie każde dziecko musiało dobrać w pary pasujące do siebie niedźwiadki oraz odszukać, gdzie ukryła się maskotka niedźwiedzia. Było to niezwykle wesołe i radosne poszukiwanie. Karmiliśmy również misia urodzinowymi pączkami, co rozwijało naszą koordynację ruchową.

Obchodziliśmy również Tłusty Czwartek, ale o tym już wspominaliśmy w poprzednim poście.

Podczas angielskiego natomiast pomagaliśmy naszej ulubionej małpce w umyciu zębów. W ten sposób poruszyliśmy temat higieny i jak o nią dbać poznając przy okazji nowe słówka po angielsku.

A tydzień zakończyliśmy uczestnicząc w zajęciach sensorycznych. Poszukiwaliśmy skarbów ukrytych w miękkiej watce oraz sypkim ryżu. Perełki natomiast wzięły udział w zajęciach science, podczas których ciocia Aga stworzyła dla dzieci wulkan z octu i sody. Ależ to była eksplozja!

Cieszymy się, że możemy dzielić się tymi wspaniałymi chwilami z Wami. Nasza galeria zdjęć pełna jest uśmiechów i radości Co dzień przeżywamy niesamowite przygody i uczymy się w kreatywny sposób przez zabawę!

Skip to content