Blog

Ahoj! Do dnia Kuchni Szwajcarskiej nasi kucharze przygotowali nam przepyszną szwajcarską zupkę serową z serem mozzarella z grzankami! :)

Ahoj! Tęcza ma siedem kolorów, Kolorów siedem ma. Wymienił je Karolek, Wymienię je i ja. Kolor fioletowy Pierwszy przyszedł mi do głowy. Granatowy kolor ciemny Dla oka jest przyjemny. Za nim będzie błękit Jak błękitne niebo. Potem zieleń traw. Nie pytaj mnie, dlaczego. Barwa żółta jak słoneczko I pomarańczowa, Na końcu czerwona – I tęcza gotowa. :)

Ahoj! Odbyły się Warsztaty Wielkanocne naszych Młodszych Piratów z Rodzicami. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas :)

Ahoj! Odbyły się Warsztaty Wielkanocne z Rodzicami. Dziękujemy wszystkim uczestnikom :)

Ahoj! Z okazji I DNIA WIOSNY nasze dzieci wysadziły kwiaty w doniczkach. Teraz będziemy codziennie obserwować, pielęgnować i czekać, aż kwiaty urosną i zakwitną :)

Ahoj! Z okazji kuchni argentyńskiej nasi kucharze przygotowali dziś dla dzieci dania argentyńskie – na obiad był Argentyński gulasz LOCRO z mięskiem wieprzowym, kiełbaską, fasolą białą, kukurydzą, pomidorami i cebulką. Dzieciom bardzo smakowało :)

Ahoj! Z okazji Dnia Pandy nasze dzieci stworzyły wspaniałe pandy! :)

Ahoj! Nasze maluszki zrobiły cudowne parasolki, dzięki czemu deszcz nam nie straszny :)

Ahoj! Z okazji Dnia Kobiet nasi mali Piraci Wykonali wspaniałe kwiaty dla swoich ukochanych mam. Wszystkim kobietom życzymy wszystkiego najlepszego ! :)

Ahoj! Z okazji Dnia Dentysty na zajęciach teatralnych odwiedziła nas Pani Dentysta i nauczyła nasze dzieci jak prawidłowo myć zęby i o nie dbać. Mali Piraci również próbowali to zrobić sami na manekinie. Dzieci były zainteresowane i chętnie stosowały się do wszystkich zaleceń lekarza :)

Ahoj! Z okazji Dnia Dinozaura nasz statek piracki odwiedził niemal prawdziwy dinozaur, a nasze dzieci zostały archeologami :)

Ahoj! Odbyła się nam kolejna adaptacja z rodzicami. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do zobaczenia wkrótce na naszym pirackim pokładzie! :)

Ahoj! Z okazji Walentynek Pani logopeda obdarowała naszych małych piratów kwiatami oraz przygotowała ciekawe zajęcia poświęcone temu dniu :)

Ahoj! Na naszym statku pirackim odbył się Bal Karnawałowy! Dzieci przebrały się w stroje swoich ulubionych bohaterów z bajek i kreskówek. Nasze małe pociechy bawiły się balonami, bańkami i świetnie tańczyły. Było dużo radości i wesołego śmiechu dzieci :)

Ahoj! Szanowni Państwo, w tym tygodniu odbyły się pokazowe zajęcia z języka angielskiego organizowane przez zewnętrzną firmę – Kokosowa Wyspa. Dzieci odwiedziła przemiła Pani wraz ze swoją przyjaciółką małpką. Zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy w języku angielskim. Dzieci wybrały się na poszukiwania banana dla głodnej małpki. Wszystkie dzieciaki były bardzo podekscytowane zajęciami i brały w nich udział na 100% :)

Ahoj! Nasi mali Piraci mieli okazję poznać po raz pierwszy magiczny dywan – czyli podłogę interaktywną. Zabawa i nauka z jej wykorzystaniem rozwija u dzieci koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji. Dzieci bawiły się fantastycznie i chętnie uczestniczyły w zabawie. :)

Ahoj! Odbyła się nam kolejna adaptacja z rodzicami. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do zobaczenia wkrótce na naszym pirackim pokładzie! :)

Ahoj! Obchodziliśmy dziś Dzień Zebry. Na zajęciach plastycznych wspólnym wysiłkiem stworzyliśmy bardzo dużą i przepiękną zebrę :)

Ahoj! Odbyła się nam kolejna adaptacja z rodzicami. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do zobaczenia wkrótce na naszym pirackim pokładzie! :)

Ahoj! Wszystkim Dziadkom składamy gratulacje z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka! Życzymy wszystkiego najlepszego, niech Wasze wnuki uszczęśliwią Was! :)

Ahoj! Obchodziliśmy Dzień Kubusia Puchatka. Wszyscy wiemy, że on bardzo lubi miód i ma duży brzuch, który nie mieści się w drzwiach. Naszym małym Piratom to nie grozi, bo oni lubią wesoło i aktywnie spędzać czas w żłobku :)

Ahoj! Mamy dziś Dzień Kuchni Włoskiej! Z tej okazji wspólnymi siłami przygotowaliśmy baaaaardzo dużą pizzę! Smacznego! :)

Ahoj! Pada śnieg, biały śnieg Dzieci się radują, bo kochają biały puch, po którym harcują. :)

Ahoj! Niestety, każdemu z nas czasami zdarza się przeziębienie, dlatego piraci muszą umieć pomóc sobie i swoim przyjaciołom. Dziś Pani pielęgniarka opowiedziała i pokazała jak udzielić pierwszej pomocy. Nasi mali Piraci uważnie słuchali i obserwowali, a następnie skutecznie wyleczyli misia z przeziębienia. Życzymy wszystkim dużo zdrowia! :)

Poradnik Pielęgniarki

Żywienie dzieci w wieku 1-3 lat. Zdrowe żywienie wszystkich członków rodziny sprzyja kształtowaniu odpowiednich nawyków żywieniowych u małych dzieci. Porady: Posiłki powinny być zróżnicowane, zawartość warzyw, owoców, produktów mlecznych, ryb, olejów pochodzenia roślinnego, nasion, orzechów, chudych mięs, jaj i produktów zbożowych jest kluczowa. Używane przyprawy do przygotowania potraw powinny być pochodzenia naturalnego i w odpowiedniej […]

Ahoj! Nasi mali Piraci witają Nowy Rok na naszym pirackim pokładzie i życzą wszystkim udanego 2024 roku! :)

Ahoj! Dziś mamy Dzień Pożegnań. Życzymy wszystkim wesołych świąt! Do zobaczenia w Nowym 2024 Roku!

Ahoj! Pani pielęgniarka podczas wizyty powiedziała nam, jak postępować w przypadku pożaru i na jaki numer alarmowy należy dzwonić. Dziś podczas ewakuacji szkoleniowej dzieci doskonale poradziły sobie z zadaniem. A potem poszliśmy na spacer świeżym powietrzem. To był dobry i pouczający dzień. :)

Poradnik Pielęgniarki

Prawidłowe alarmowanie służb ratunkowych zaczyna się od zadzwonienia pod właściwy numer alarmowy. Wystarczy pamiętać o „112”. Podczas połączenia ważne jest, by przekazać informacje, takie jak: dokładny adres zdarzenia; rodzaj zdarzenia; liczbę osób potrzebujących pomocy; stan wyżej wymienionych osób; imię i nazwisko osoby alarmującej; numer telefonu, z którego wykonywane jest połączenie. Numer alarmowy „112” działa w […]

Ahoj! Świąteczne warsztaty za nami. Dzieci z grupy Krabiki, ich rodzice i nasze Ciocie wspólnie tworzyły świąteczny nastrój, wykonując piękne słodkie domki z ciasteczek i ozdób. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w świąteczne tradycje. Życzymy wesołych świąt! :)

Ahoj! Za nami kolejny dzień świątecznych warsztatów. Wspólnie z naszymi Ciociami i swoimi Rodzicami nasze dzieci z grupy Rybki stworzyli słodkie domki z piernika. Życzymy wszystkim wesołych świąt! :)

Ahoj! Na naszym pirackim pokładzie odbyły się pierwsze świąteczne warsztaty naszych Delfinków! Mali Piraci, ich Rodzice i nasze Ciocie wspólnie wykonali i udekorowali wspaniałe choinki. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt! :)

Ahoj! Obchodzimy dziś urodziny naszego małego Pirata! Życzymy mu wszystkiego najlepszego! :)

Poradnik Logopedy

Jak dziecko powinno pić z bidonu? Aby picie z bidonu z rurką miało pozytywny wpływ na rozwój aparatu mowy, należy mieć na uwadze to, że słomka nie może być wsuwana między dziąsła czy zęby i nie może być przygryzana. Słomka powinna znajdować się w przedsionku jamy ustnej (pomiędzy wargami a dziąsłami), ponieważ wówczas język ma […]

Ahoj! Brak śniegu na zewnątrz nie jest problemem. Świąteczny nastrój noworoczny tworzymy, wspólnie robiąc bałwana na zajęciach plastycznych! :)

Ahoj! Dziś obchodzimy Dzień Guzika, wiec na zajęciach sensorycznych nasi mali piraci uczyli się przeciągać nitki przez guziki. Robią to bardzo dobrze :)

Ahoj! Odwiedziła nas dziś Pani Pielęgniarka, która powiedziała dzieciom, gdzie w razie potrzeby szukać pierwszej pomocy :)

Poradnik Fizjoterapeuty

Dziecko siada układając kończyny dolne w literę „W”, ponieważ dzięki temu ułożeniu zwiększa swoją płaszczyznę podparcia, jego siad jest stabilny. Nie musi, angażować mięśni brzucha oraz kontrolować głowy, aby utrzymać pozycji. Jest to najczęściej wygodna i mało wymagająca pozycja, którą dziecko wybiera. Rodzicu pamiętaj!: – jeśli dziecko siedzi w literkę „W” tylko przez chwile, ale […]

Ahoj! Biały puch parapet kryje. Biorę szal, osłonię szyję. Kurtkę na siebie założę I czapkę na głowę włożę. Pora ruszyć na spacerek, Póki nie wieje wiaterek. Śniegu trochę, posypało, Słabym mrozem przytrzymało. Spacer w mroźny dzień zimowy Chociaż krótki, bywa zdrowy. :)

Ahoj! Dziś do naszego żłobka przyszedł Mikołaj z prezentami dla naszych pociech. Oprócz prezentów dzieci otrzymały wiele pozytywnych emocji :)

Ahoj! Z cyklu Kuchnie Świata dzisiaj nasi mali piraci samodzielnie przygotowali ukraiński barszcz czerwony poświęcony dniu kuchni ukraińskiej :)

Ahoj! Gdy nam słoneczko zagląda do domu górnik pracuje w kopalni zmęczony za czarny węgiel i za sól białą chwała górnikom dzielnym wytrwałym! :)

Ahoj! Dziś w naszym żłobku odbył się dzień czarów! Na zajęciach z bajkoterapii każdy mógł spróbować swoich sił tworząc własny czarodziejski eliksir.

Ahoj! Obchodzimy dziś Dzień Pluszowego Misia, więc nasze dzieci przyniosły do żłobka swoje ulubione misie :)

Ahoj! Dziś dzień buraka!

Bądź rumiany jak buraczek! Mroźna pogoda maluje nam rumieńce na policzkach chcąc świętować z nami Dzień Buraka. My świętujemy tak jak potrafimy najlepiej, czyli podając twarożek z dodatkiem buraczka oraz nasz popisowy krem z pieczonego buraka! 🙂

Ahoj! Wyrabiamy dobre nawyki :)

Dziś przy pomocy Pani pielęgniarki nasi mali piraci uczyli się prawidłowo i dokładnie myć i wycierać ręce 🙂

Ahoj! Obchodziliśmy dziś Dzień Kredki! Nasi mali piraci na zajęciach z języka angielskiego uczyli się kolorów po angielsku za pomocą kolorowych kredek i tworzyli kredki w swoim ulubionym kolorze. To było ciekawe i pouczające :)

Poradnik Logopedy

Z czego powinno pić dziecko? Istnieje zależność pomiędzy tym jakie pokarmy przyjmuje dziecko i z czego pije a jego rozwojem mowy. Zarówno długie podawanie papek, jak i długie karmienie z butelki czy podawanie dziecku płynów z kubka niekapka lub butelki z dzióbkiem może wpływać na zaburzenia mowy. Według zaleceń WHO celem, do którego należy dążyć […]

Ahoj! Chociaż jestem jeszcze mały I nie muszę znać wszystkiego. Lecz wiem dobrze, bo mam prawo, Pytać się od dziś każdego. Nie wyśmiewaj, gdy nie umiem, Szanuj każdy postęp mały. Ja przez lata tej nauki, Także będę doskonały.

Ahoj! Jeśli jeszcze nie wiesz, co to TOLERANCJA, odpowiem ci krótko – to akceptacja. To szacunek do wszystkich ludzi których inność, naszą wyrozumiałość budzi. Nieważny wygląd, język, pochodzenie, niepełnosprawność, czy inne myślenie. Ważny jest człowiek i jego dusza, godność, szlachetność co wszystkich wzrusza!

Ahoj! Z cyklu Kuchnie Świata, dzisiaj nasze dzieci maiły okazje smakować tradycyjnych dań kuchni Węgierskiej: zupa – bogracz z ziemniakami i mięsem wieprzowym i leczo węgierskie z kiełbaską wieprzową, cukinią, papryką i cebulką w sosie pomidorowym z ryżem. Smacznego! :)

Kto ty jesteś? Polak mały. Jaki znak twój? Orzeł biały. Gdzie ty mieszkasz? Między swemi. W jakim kraju? W polskiej ziemi.

Ahoj! To urocze jeże, które nasze dzieci stworzyły własnoręczne z naturalnych materiałów pod czas zajęć poświęconych obchodom Dnia Jeża :)

Ahoj! Dziś 7 listopada, a więc Dzień Kotleta Schabowego, najpopularniejszej potrawy kuchni polskiej. Również nasi mali piraci zjedli to tradycyjne danie. Smacznego! :)

Ahoj! Dzisiaj był fantastyczny dzień! Obchodziliśmy Dzień postaci z bajek. Nasze dzieci były dziś postaciami z ulubionych bajek, a cioci pokazały dzieciom bajkowy spektakl teatralny. :)

Jak prawidłowo podnosić dziecko- uwagi dla rodzica

Każde dziecko lubi być noszone na rękach. A każdy rodzić mimo, iż stara się być „twardym” i tego nie robić, nie zawsze jest w stanie odmówić dziecku. Dlatego ważne, aby podnosić malucha prawidłowo, aby nie odczuwać później dolegliwości bólowych kręgosłupa czy nie nabawić się innych schorzeń . Rodzicu pamiętaj im mniej boli, tym więcej poświęcasz […]

Ahoj rodzice! Dziękujemy za cudowne spotkanie z Państwem i Waszymi pociechami na Dniu adaptacyjnym/otwartym. Mamy nadzieję, że spędzili Państwo z nami dobre popołudnie. Witamy nowych piratów na naszym pokładzie, wspólnie wyruszamy w podróż po pirackie skarby! ⚓

Poradnik Logopedy

  Jakie są objawy krótkiego wędzidełka języka? Symptomy skróconego wędzidełka języka: powolne przybieranie na wadze u niemowlęcia ból sutka u matki w trakcie karmienia charakterystyczny wygląd brodawki po jej wyciągnięciu z ust dziecka (brodawka jest blada i spłaszczona) zmęczenie dziecka w trakcie ssania piersi/butelki mała ilość mleka/problemy z laktacją cmokanie, mlaskanie, klikanie przerywanie ssania odwracanie […]

Ahoj! Nasze dzieci poznały dziś zasady ruchu drogowego. Kiedy niektóre dzieci prowadziły samochód, inne przechodziły przez jezdnię na zielonym świetle, a minęły samochód na czerwonym :)

Ahoj! Nasi mali piraci zapoznali się z różnymi środkami transportu i każdy z nich wybrał dla siebie i spróbował przejechać się jakimś środkiem transportu! :)

Ahoj! Dzisiaj obchodziliśmy Światowy Dzień Kartofla! Nasze dzieci opowiadały nam, jakie warzywa lubią jeść i jakie dania z ziemniaków najbardziej im się podobają. A na zajęciach z języka angielskiego uczyły się nazywać warzywa po angielsku!

Ahoj! Kto torbę pełną listów codziennie do domów roznosi. Kto wiadomości ma dla Krysi, Ani, Tomka i Małgosi. Kto wakacyjne kartki i pilne telegramy jak najprędzej dostarcza, bo wie, że na nie czekamy. To nasz pan listonosz, każdy dobrze go zna. Może właśnie dzisiaj w swej torbie dla ciebie coś ma!

Poradnik Fizjoterapeuty!

Prawidłowy chód dziecka od 1 roku życia do 3 lat: Dziecko powinno zacząć chodzić do 18 miesiąca życia. Jeśli w tym wieku jeszcze tego nie robi, należy udać się na konsultację do lekarza pediatry, w celu zdiagnozowania i wyeliminowania problemu, który wpływa na nieprawidłowy rozwój dziecka. Należy jednak pamiętać, że każde dziecko rozwija się indywidualnie. […]

Ahoj! Obchodziliśmy dzisiaj Dzień Ośmiornicy. Podczas zajęć sensorycznych nasze dzieci stworzyły i ozdobiły płatkami wesołą ośmiornicę :)

Poradnik logopedy

Smoczek zaspokaja potrzebę ssania, dziecko uspokaja się i czuje się bezpiecznie, ale pamiętajmy, że długotrwałe używanie smoczka może prowadzić m.in. do utrwalenia nieprawidłowego wzorca połykania i wad zgryzu, których następstwem mogą być wady wymowy. Kiedy należy odstawić smoczek? Pierwszą próbę wyeliminowania smoczka można podjąć między 5. a 6. miesiącem życia lub po 7. miesiącu, aczkolwiek […]

Ahoj! W Dniu Zwierząt odwiedziły nas różne zwierzęta domowe i opowiedziały naszym dzieciom wiele ciekawych faktów o sobie, a dzieci próbowały odtworzyć język zwierząt.

Ahoj! Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Królika! Na zajęciach z języka angielskiego nasze dzieci poznały nowe słowa dotyczące królików, bawiły się pluszowymi królikami i karmiły je marchewkami. :-)

Ahoj! 1 dzień jesieni. Żegnamy lato, witamy jesień :-)

Dary jesieni zbieraliśmy podczas spaceru i wykorzystaliśmy je na zajęciach sensorycznych poświęconych początkom jesieni 🙂

Ahoj rodzice! Dziękujemy za cudowne spotkanie z Państwem i Waszymi pociechami na Dniu adaptacyjnym/otwartym. Mamy nadzieję, że spędzili Państwo z nami dobre popołudnie. Do zobaczenia już niedługo na naszym pokładzie! :-)

Ahoj! Dziś odwiedziła nas Pani logopeda i przygotowała dla nas ciekawe zajęcia oraz prowadziła obserwacje przesiewowe. Naśladowaliśmy dźwięki, ćwiczyliśmy spostrzegawczość i motorykę małą oraz doskonaliliśmy ustny tor oddechowy :-)

Ahoj! Dzisiaj nasi mali Piraci obchodzili Dzień kropki! :-)

Ahoj! Poprzez gry i zabawę uczymy się czegoś nowego :-)

Odpoczynek po aktywnych zajęciach :)

Ahoj! Nasi mali piraci mieli dzisiaj poranek pełen wrażeń. Zajęcia muzyczne i zabawy ruchowe spowodowały konieczność drzemki regeneracyjnej 🙂

Adaptacje – wyzwania zakończone sukcesem :-)

Ahoj! Nasi nowi Piraci coraz chętniej przyłączają się do wspólnej zabawy, a ciocie dbają o to, żeby przygody na pirackim statku były bezpieczne i uszczęśliwiały najmłodszych.

Z serii „Tradycyjne dania polskie – pierogi”

Kochamy pierogi i postaramy się, aby oprócz klasycznych, pojawiały się one w różnych zdrowych wersjach nadzienia w naszym menu.

W zdrowym ciele zdrowy duch !!!

Z cyklu: „W zdrowym ciele zdrowy duch” dziś nasi milusińscy próbowali pysznych, domowych naleśniczków z farszem ze szpinaku.
Szpinak – piękne zielone liście zdrowia. Szpinak to skarbnica minerałów. My go kochamy i chcemy Was również zarazić tą zieloną rośliną.

NIEZBĘDNIK MŁODEGO ŻŁOBKOWICZA

NIEZBĘDNIK MŁODEGO ŻŁOBKOWICZA   Ahoj ciekawi świata Piraci i dzielni Rodzice! Pakujcie swoje plecaczki, bo już niebawem wyruszamy  w rejs. Zabierzcie proszę już w pierwszy dzień (lub zgodnie z indywidualnymi ustaleniami) przedmioty niezbędne: • pampersy, • chusteczki nawilżane, – chusteczki higieniczne (wyciągane z pudełka), • 2 komplety ubrań na zmianę np.: śpioszki lub spodenki, koszulka, […]

Poradnik adaptacyjny

porady adaptacja małego dziecka, dziecko w żłobku, adaptacja bliskościowa, adaptacja w żłobku, porady dla rodziców, adaptacja w żłobku, żłobek bliskościowy

Zebra i ja! Postacie z ZOO w grupie Delfinków.

Przednia zabawa miała miejsce z grupie Delfinków! Dzieci świętowały Dzień Zebry. Poznały nowe postacie z ZOO. Zachęcamy rodziców do śpiewania z dziećmi piosenki „Idziemy do ZOO!” Delfinki ją baaardzo lubią! 🙂

Bal karnawałowy u Krabików!

Najpiękniejsze przebrania, najfajniejsze piosenki i my Krabiki! Jak się bawić to się bawić 🙂

Babciu, dziadku! Wszystkiego najlepszego!

W zeszłym tygodniu świętowaliśmy Dzień Kubusia Puchatka oraz Dzień Babci i Dziadka . Ależ to był pracowity tydzień, mali piraci robili laurki, śpiewali piosenki o babci i dziadku.  Wszystkim Babciom i Dziadziusiom życzymy dużo zdrowia i wszystkiego co najlepsze! W tym tygodniu czeka nas super impreza – bal karnawałowy!

Hu ha – zima!

W zeszłym tygodniu rozmawialiśmy o zwierzętach w lesie. Dowiedzieliśmy się jak ważne jest dokarmianie zwierząt w zimie, dlatego zbudowaliśmy swój własny karmnik dla ptaków. Obchodziliśmy nawet Dzień Gumowej Kaczuszki. Wybraliśmy się na pierwszy prawdziwie zimowy spacer. Było suuuper! Szykowaliśmy nowe piosenki dla babci i dziadka! Poznaliśmy nowych piratów, którzy dołączyli na nasz pokład.

Ahoj! W tym tygodniu poznawaliśmy sporty zimowe. Udało się nam nauczyć jeździć na nartach 😉 oraz ulepić bałwanka. Nauczyliśmy się też nowych piosenek oraz wierszyków.  

Świąteczno-sylwestrowe zabawy plastyczne

Ahoj! Tydzień świąteczno-sylwestrowy upłynął nam na przygotowaniu masek karnawałowych, kotylionów i wspaniałej zabawie. Nie zabrakło zajęć muzyczno-rytmicznych i naszych ulubionych spacerów. Życzymy wszystkim naszym piratom oraz rodzicom samych radosnych chwil, morskich przygód spędzonych na naszym statku i dużo zdrowia! Cała piracka załoga

Zrobiliśmy śnieg!

Ahoj! W tym tygodniu rozmawialiśmy o zimowej pogodzie. Urządziliśmy sobie bitwę na śnieżki, bawiliśmy się śniegową chmurką a nawet stworzyliśmy swój własny śnieg z którego lepiliśmy górę śniegową. Świętowaliśmy też Dzień Ryby. Poznaliśmy nowy wierszyk o rybkach, nie zabrakło Baby Sharka, później łowiliśmy rybki specjalnymi wędkami, a na koniec zrobiliśmy swoje własne rybki z wykorzystaniem […]

Mikołaj – och jak my go bardzo lubimy!

Ahoj! W tym tygodniu odwiedził nas Mikołaj , chyba byliśmy baaaaardzo grzeczni bo przyniósł ze sobą duuużo prezentów. Cały ten tydzień poświęciliśmy Mikołajowi! Zrobiliśmy prace plastyczną, poznaliśmy nowe piosenki o Mikołaju a także jego garderobę! Świętowaliśmy również Dzień Guzika. Ależ to była zabawa! Nie obyło się bez spaceru z naszym przyjacielem wężem. Po spacerze i […]

Ulepiliśmy bałwanka :)

Ahoj! Ależ to był intensywny tydzień! Świętowaliśmy Andrzejki, nauczyliśmy się piosenek o zimie i Mikołaju, udekorowaliśmy naszą choinkę pięknymi bombkami. Zrobiliśmy pachnące pierniczki i piękne bałwanki. Wybraliśmy się na pierwszy prawdziwie zimowy spacer, na którym ulepiliśmy bałwanka! Za taki tydzień należy się nagroda! Słyszeliśmy, że ktoś nas odwiedzi w poniedziałek 🙂  

Najfajniejsze zabawki i super zabawa z masą solną!

Ahoj! W tym tygodniu rozmawialiśmy o zabawkach. Poznaliśmy zabawki, którymi bawimy się w żłobku. Nie zabrakło obchodów Dnia Pluszowego Misia! Zrobiliśmy też figurki z masy solnej. To super zabawa!

Nasz artystyczny tydzień!

Ahoj! Ten tydzień był dla nas tygodniem artystycznym. Przez cały tydzień mali piraci poznawali różne artystyczne zawody. Rozpoczęliśmy od poznawania barw i kolorów. Dowiedzieliśmy się, że kiedy połączymy dwa kolory uzyskamy zupełnie nowy kolor, ależ to była zabawa! Podczas kolejnych dni pokolorowaliśmy kredą ogrooooomne miasto i poznaliśmy potrzebne przybory do rysowania i malowania – tak […]

Świętujemy Dzień Niepodległości!

Ahoj! Mimo, że ten tydzień był krótszy niż zwykle to nie zabrakło wrażeń! Świętowaliśmy Dzień Niepodległości oraz Dzień Jeża Stworzyliśmy piękne prace plastyczne oraz poznaliśmy nowe piosenki. Zima powoli się zbliża , dlatego ubrani w ciepłe kurtki ruszyliśmy na jesienny spacer . Po spacerze postanowiliśmy, że dokarmimy nasze leśne zwierzątka. Rozpoznawaliśmy jakie przysmaki nasze zwierzątka […]

Jakie postacie z bajek znają Pirackie Skarby :) ?

Ahoj! W tym tygodniu obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Poznaliśmy wiele nowych bajek a także przypomnieliśmy sobie te, które już dobrze znamy. Mieliśmy okazje zobaczyć przedstawienie a także stworzyć swoje własne Czerwone Kapturki.

Czas na dynie! Nasze prace, wierszyki i piosenki :)

W tym tygodniu poznaliśmy warzywa z racji tygodnia dyni! Nauczyliśmy się nowych wierszyków i piosenek o tym warzywie. Zobaczcie jakie piękne wykonaliśmy prace plastyczne! Nie zabrakło również spaceru z wężem.

Sensoryczne prace plastyczne małych Piratów

Ahoj! Ten tydzień upłynął nam pod znakiem zwierząt domowych. Świętowaliśmy Dzień Kundelka, podczas którego poznaliśmy wierszyk o magicznym piesku. Nie zabrakło również sensorycznej pracy plastycznej, każdy stworzył swojego własnego pieska, którego zabrał do domu. Poznaliśmy także nowe piosenki o kotkach i ubraliśmy nasze kotki w puchate białe futerka. Korzystaliśmy z uroków jesieni spacerując i obserwując […]

Jak Mali Piraci obchodzili Dzień Listonosza i Poczty Polskiej?

Ahoj! Cały tydzień spędziliśmy na poczcie z racji Dnia Listonosza i Poczty Polskiej. Mali Piraci wysłali kartki do swoich rodziców, odebrali paczki a nawet wcielili się w role listonosza. Kiedy sprzyjała nam pogoda, wybraliśmy się na jesienny spacer z Panem Wężem. A kiedy za oknem była jesienna plucha, spędzaliśmy czas na zajęciach sensorycznych, podczas których […]

Odkrywamy morskie głębiny

Ahoj! W tym tygodniu odkrywaliśmy morskie głębiny. Świętowaliśmy Dzień Ośmiornicy, podczas którego wykonaliśmy małe ośmiorniczki , dowiedzieliśmy się gdzie mieszkają i jakie inne zwierzęta możemy spotkać w wodzie. Nie zabrakło też morskich zajęć sensorycznych, gdzie każdy mały pirat stworzył swoje akwarium. Znaleźliśmy również czas na wyjście na spacer! Do zobaczenia!  

Dzień Muzyki i Dzień Ptaków oraz inne atrakcje

Ahoj! W tym tygodniu poznaliśmy owoce i warzywa. Obchodziliśmy również Dzień Chłopaka, podczas którego spotkaliśmy nasze ulubione postacie z bajek. W trakcie trwania Dnia Ptaków stworzyliśmy piękne sowy a korzystając z piórek poćwiczyliśmy nasze oddechy A kiedy nadszedł Dzień Muzyki, nasz żłobek wypełnił się pięknymi dźwiękami Nie zabrakło również naszych ulubionych spacerów z wężem. Przed […]

Pani Jesień ???

Ahoj! W tym tygodniu korzystaliśmy z ostatnich promieni słońca , podczas jednego spaceru zebraliśmy piękne liście z których później zrobiliśmy sukienkę dla naszej Pani Jesieni. Podczas pierwszego Dnia Jesieni poznaliśmy jej symbole oraz zwierzęta które możemy spotkać w lesie. Nie zabrakło również obchodów Dnia Grzyba podczas którego poznaliśmy nową piosenkę o grzybach oraz dowiedzieliśmy się […]

Dzień Kropki

Ahoj! W tym tygodniu wiele się działo. Świętowaliśmy Dzień Kropki, rozwijaliśmy swoje zdolności manualne poprzez rysowanie a nawet stworzyliśmy swój piasek kinetyczny na zajęciach sensorycznych! Nie zabrakło również spacerów z naszym przyjacielem- wężem. Do zobaczenia w poniedziałek! Przed nami kolejny tydzień pełen wrażeń  

Dzień owada!

W tym tygodniu obchodziliśmy w naszym żłobku dzień owada! Nasze kochane pociechy uczyły się rozpoznawać komara, motyla czy inne widywane na co dzień stworzenie. Mamy nadzieję, że przed tym pierwszym uda się uchronić w ciepłe letnie wieczory!   Przypominamy o możliwości zapisywania pociech do naszego żłobka na pełnopłatną umowę komercyjną. Zachęcamy by zapoznać się również […]

Dzień słonia w naszym żłobku!

W zeszłym tygodniu obchodziliśmy w naszym żłobku dzień słonia! Nasze dzieci mają coraz większą świadomość na temat zwierząt. Zarówno tych egzotycznych jak i spotykanych na co dzień.   Przypominamy o możliwości zapisywania pociech do naszego żłobka na pełnopłatną umowę komercyjną. Zachęcamy by zapoznać się również z naszą „ofertą wrześniową” pozwalającą podpisać umowę tylko na sam […]

Dzień pszczoły i delfina!

Ahoj drodzy rodzice!???? W tym tygodniu obchodziliśmy tydzień pszczoły i delfina!?? Wśród uśmiechu i zabaw plastycznych staramy się uświadamiać pociechom jak ważny jest szacunek do zwierząt i otoczenia w którym żyjemy.?? A przy okazji dowiadujemy się jakie niektóre maluchy mają zdolności artystyczne?? My natomiast przypominamy o możliwości podpisania z nami pełnopłatnej umowy komercyjnej na okres […]

Dzień tygrysa w naszym żłobku!

Ahoj drodzy rodzice! Wśród zabaw plastycznych, rysunków, śmiechu oraz odgrywania ról obchodziliśmy w zeszłym tygodniu dzień tygrysa. Nasze pociechy z wielką radością biorą udział w naszych grach i cotygodniowych zabawach. My natomiast przypominamy o możliwości zapisu maluchów do naszego żłobka na pełnopłatne miejsce komercyjne. Zapisy są pod numerem 795 390 976. Pozwól nam opiekować się […]